Anderson Valley Brewing Company

Hop Ottin’ IPA

Plato 15,8°

IBU 78

USA

7.0% 0,355 L

Plato 15,8°

IBU 78

Piwo posiada wyraźny aromat owoców cytrusowych z nutami róź i bergamotki. W smaku wyraźnie czuć grapefruity z posmakiem ziół.


Kolor:

Idealne do dań:

  • DróbDrób
  • Burgery i chipsBurgery i chips
  • Twarde i miękkie seryTwarde i miękkie sery

Medale:

2010 California State Fair Commercial Craft Brewing Competition (CSF) – brązowy medal w kategorii piw American IPA.
2005 CSF – złoty medal w kategorii piw American IPA.

 

Podawany w kuflach:

  • [:pl]Pint[:en]PintPint

Historia

 

W 1987 roku David Norfleet wraz z Kim i Ken Allen założyli “Anderson Valley Brewing Company”. Wtedy był to jeden z dwudziestu craft`owy browarów w USA. Na początku działalności browar warzył 10 beczek piwa, ale miał bardzo ambitne plany warzyć niepowtarzalne piwa typu ale, portery, stouty oraz piwa pszeniczne. Browar zyskał dużą popularność w trakcie swojej działalności, duża ilość chętnych do spróbowania piwa “Anderson Valley” spowodowała kilkakrotne zwiększenie produkcji.

“Anderson Valley Brewing Company” kładzie duży nacisk nie tylko na jakość piwa, ale także na wygląd i treść “opakowań”. Przy tworzeniu etykiet często posługują się lokalnym slangiem miejscowości Boonville, nawet przy nazywaniu piwa. Pomysłowość twórców Anderson Valley nie ma granic co można zaobserwować przy stworzeniu ich maskotki pół niedźwiedzia pół jelenia Barkley. Nie zauważyliście? Wszystko się kręci wokół piwa bear + deer = beer!

F