Rogue

Dead Guy Ale

Plato 16°

IBU 40

USA

6.5% 0,355 L

Plato 16°

IBU 40

W aromacie wyczuwalne nuty słodu i ziół. Słodkawe w smaku, z nutami miodu i goryczką na końcu.


Kolor:

Idealne do dań:

  • WieprzowinaWieprzowina
  • RybyRyby
  • Dania pikantneDania pikantne
  • Twarde seryTwarde sery

Medale:

2014 World Beer Championships — srebrny medal.
2013 World Beverage Competition — platyna (najlepszy produkt).

2012 World Beverage Competition — platyna (najlepszy produkt).

 

Podawany w kuflach:

  • [:pl]Kufel[:en]Dimpled mugKufel

Historia

 

W 1988 roku w stanie Oregon w USA otwarto jeden z pierwszych piwnych pubów, w którym w piwnicy był ulokowany browar. Na dzień dzisiejszy w kilku stanach w USA funkcjonują puby “Rogue” z własnymi browarami, które warzą ponad 60 rodzajów piw dostępnych w pubie. Założyciele “Rogue” swoje poglądy dotyczące warzenia piwa i swojej działalności odzwierciedlają na etykietach i logo, które są dowcipne, nietradycyjne, z ironią, z “pazurem” i zawsze dążące do zmiany utartych schematów.

Twórcy “Rogue” zapraszają swoich miłośników do zapoznania i przyłączenia do tworzonej przez nich kultury jakościowego piwa, oraz zachęcają do podpisania deklaracji niezależności “Rogue”, w której stwierdza się , że:

– nie ma jednakowych “Rogue”

– wszystkie piwa “Rogue” mają wolość tworzenia, posiadają dowolną różnorodność oraz prawo do najwyższej jakości smaku i aromatu

– każdy “Rogue” który złamie zasady dobrego smaku oraz wysokiej jakości zostanie zniszczony, a w jego miejsce zostanie uwarzony nowy “Rogue”

– każdy członek państwa “Rogue” ma prawo wyrazić swoje opinie na temat każdego piwa “Rogue” i każda opinia zostanie wysłuchana

F