Stu Mostów

Salamander Wheat Porter

Plato 13°

IBU 20

Polska

4.8% 0,5 L

Plato 13°

IBU 20

Nietypowy przedstawiciel piw górnej fermentacji z brytyjskim rodowodem. Połączeniu słodu pszenicznego z ciemnymi pozwoliło uzyskać aromat świeżo palonej kawy z gorzką czekoladą. Najbardziej intrygującym składnikiem są jednak prażone płatki owsiane, które nadają aksamitnej gładkości i niespodziewany zapach świeżo pieczonych ciasteczek zbożowych.


Kolor:

Idealne do dań:

  • WieprzowinaWieprzowina
  • Dania duszoneDania duszone
  • DeseryDesery

Podawany w kuflach:

  • [:pl]English Pint[:en]English pintEnglish Pint
  • [:pl]Kufel[:en]Dimpled mugKufel

Historia

 

Historia powstania Browaru Stu Mostów nie jest typowa. Podobnie jak nietypowe będzie warzone w nim piwo.
“Pomysł założenia browaru narodził się w naszych głowach i sercach w 2012 roku i od tamtej pory z wolna dojrzewał niczym rzemieślniczy old ale. Wkrótce po dokładnym rozpoznaniu rynku podjęliśmy rozmowy z potencjalnymi partnerami. Najpierw na międzynarodowych targach spożywczych w Poznaniu, a następnie na targach branży piwnej w Niemczech. Nawiązaliśmy tam kontakt z firmą BrauKon, która znakomicie wpisywała się w filozofię naszego browaru i to właśnie ona zapewniła nam najnowocześniejszy, najwyższej jakości sprzęt do warzenia piwa rzemieślniczego.
Nasze marzenie doczekało się realizacji w 2014 roku. Na siedzibę browaru wybraliśmy Wrocław. Miasto z bogatą piwowarską tradycją. Miasto spotkań i stu mostów. To od nich wziął swoją nazwę nasz z ducha i ciała wrocławski browar, zlokalizowany przy ulicy Jana Długosza 2.
W Browarze Stu Mostów chcemy warzyć piwo, które będzie tworzyć najpiękniejsze mosty. Między ludźmi, miastami i krajami. Między historią, teraźniejszością i przyszłością.”

F