W 1983 roku George Stranahan wraz z przyjaciółmi postanowili zdobyć drugi pod względem wysokości i jeden z najniebezpieczniejszych szczytów górskich na świecie – K2, na pograniczu Chin i Pakistanu. Po udanej wyprawie cała grupa wróciła do hotelu w Pakistanie, gdzie na jednej ze ścian był obraz z latającym psem. Po długiej 35 dniowej wyprawie ten obraz na wszystkich uczestnikach zrobił ogromne wrażenie.

W 1990 roku George Stanahan w Aspen (stan Kolorado w USA) założył pub, który nazwał na wzór obrazu z Pakistanu “Latający

pies” (Flying Dog). Po czterech latach George i jego przyjaciel też alpinista Richard McIntyre założyli browar w Denver, później przenieśli ten browar do miejscowości Frederik w stanie Maryland. W tym browarze warzone piwo gatunku Pale Ale jest cenione na całym świecie, a piwo “Doggie Style” wybrane jest najlepszym piwem American Pale Ale w 2010 roku.

W 2015 roku “Flying Dog” planuje otworzyć nowatorski browar, w którym będą warzyć piwo według tradycyjnych metod, oraz planują eksperymentować z różnymi gatunkami piw.