Jesteśmy miłośnikami piwa, którzy dążą do tego aby coraz więcej osób w Polsce wiedziało, że piwa nie dzielą się tylko na jasne i ciemne. Świat piwa nie ogranicza się tylko do kilku piw typu lager i ale, równo ustawionych na sklepowych półkach w zwykłym sklepie. Checmy Was zapoznać z różnorodnościa smaków, aromatów i kolorów piw z całego świata, rozpoczynając od czeskich lagerów, kończąc na brytyjskich stoutach i porterach.

 

Kultura spożycia piwa bardzo dynamicznie w Polsce zmienia się dzięki szybko rosnącej rzeszy miłośników piwa tradycyjnego i piwowarów domowych. W Polsce szybko rośnie ilość specjalistycznych sklepów z piwem, multi tapów, pubów i restauracji, gdzie można w miłej atmosferze smakować tradycyjne i regionalne piwa, a nie niskim kosztem szybko skonsumować kilka piw. Rewolucja piwna nie omija miłośników dobrej kuchni – piwo i jedzenie obecnie jest coraz szerzej poprawnie dobierane, a swoją popularnością już prześciga miłośników jedzenia i wina.

Nadal nie wiecie jakie piwo wybrać? Pewniej pierwsze kroki stawiać w świecie piwa pozwoli Wam mapa gatunków, którą można znaleźć w zakładce "Dowiedz się". Jesteśmy po to, aby pomóc Wam zapoznać się z aromatycznym światem piwa i nowymi trendami, móc w pełni i odpowiedzialnie delektować się dobrym piwem!