Jan Olbracht

Śmietanka

Plato 12,5°

IBU 15

Polska

5.6% 0,5 L

Plato 12,5°

IBU 15

Jasne piwo pszeniczne górnej fermentacji. Piwo posiada charakterystyczny aromat bananów i goździków. W smaku kwaskowate i delikatne. Wyczuwalny jest słód z delikatnym posmakiem drożdżowo – pszenicznym. Delikatna goryczka przełamywana jest przyjemną słodyczą


Kolor:

Idealne do dań:

  • DróbDrób
  • RybyRyby
  • SałatkiSałatki
  • Owoce morzaOwoce morza

Podawany w kuflach:

  • [:pl]Weizen[:en]WeizenWeizen

Historia

 

Po 518 latach Jan Olbracht ponownie zawitał do Piotrkowa Trybunalskiego.
Tym razem przybył by zbudować swój drugi browar warzący piwo na większą skalę, by zaspokoić potrzeby swojego królestwa.
Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy to naturalna kontynuacja projektu zapoczątkowanego w 2012 roku w Toruniu.
To tam w XV wiecznej kamienicy, w sercu starówki, rozpoczął działalność Jan Olbracht Browar Staromiejski – lokal restauracyjny, z warzelnią o wybiciu 10hl i leżakownią o pojemności 100 hl. Wg opinii środowiska piwowarskiego jeden z kilku projektów browarniczych ostatnich lat które miały istotny wpływ na rozwój browarnictwa rzemieślniczego. Jego wyjątkowość polega m. in. na aktywnej współpracy z piwowarami domowymi, warzeniu na ich recepturach co pewien czas limitowanej i niepowtarzalnej partii piwa.
Obranie tego właśnie kierunku za skutkowało uruchomieniem w 2014 roku Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht w Piotrkowie Trybunalskim. W okresie 1 roku powstał tu od podstaw browar z warzelnią o wybiciu 20 hl. i leżakownią o łącznej pojemności 400 hl.

F