Stu Mostów

Art + A White IPA Neonówka

Plato 15°

IBU 55

Polska

6.7% 0,5 L

Plato 15°

IBU 55

Piwo charakteryzuje niezwykle intrygujący aromat chmielowy, kojarzący się z owocami tropikalnymi, marakui, cytrusów wraz z aromatami kwiatowymi, uzyskanymi również w wyniku intensywnego chmielenia w tankach leżakowych. Goryczka jest intensywna, pochodzi zarówno z chmieli jak i skórek gorzkiej i słodkiej pomarańczy. Do tego aromat cytrusowej kolendry indyjskiej.


Kolor:

Idealne do dań:

  • DróbDrób
  • RybyRyby
  • Dania pikantneDania pikantne
  • SałatkiSałatki
  • PizzaPizza

Podawany w kuflach:

  • [:pl]Snifter[:en]SnifterSnifter
  • [:pl]Pint[:en]PintPint

Historia

 

Historia powstania Browaru Stu Mostów nie jest typowa. Podobnie jak nietypowe będzie warzone w nim piwo.
“Pomysł założenia browaru narodził się w naszych głowach i sercach w 2012 roku i od tamtej pory z wolna dojrzewał niczym rzemieślniczy old ale. Wkrótce po dokładnym rozpoznaniu rynku podjęliśmy rozmowy z potencjalnymi partnerami. Najpierw na międzynarodowych targach spożywczych w Poznaniu, a następnie na targach branży piwnej w Niemczech. Nawiązaliśmy tam kontakt z firmą BrauKon, która znakomicie wpisywała się w filozofię naszego browaru i to właśnie ona zapewniła nam najnowocześniejszy, najwyższej jakości sprzęt do warzenia piwa rzemieślniczego.
Nasze marzenie doczekało się realizacji w 2014 roku. Na siedzibę browaru wybraliśmy Wrocław. Miasto z bogatą piwowarską tradycją. Miasto spotkań i stu mostów. To od nich wziął swoją nazwę nasz z ducha i ciała wrocławski browar, zlokalizowany przy ulicy Jana Długosza 2.
W Browarze Stu Mostów chcemy warzyć piwo, które będzie tworzyć najpiękniejsze mosty. Między ludźmi, miastami i krajami. Między historią, teraźniejszością i przyszłością.”

F